Al. Jana N. Jeziorańskiego 25, 41-923 Bytom

wt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (21.04): niehandlowa

English

Bezpłatne wakacyjne warsztaty dla dzieci w Atrium Plejada

Data dodania: 23 czerwca 2023

Nie wiesz, co robić latem w mieście? Mamy pomysły na zabicie nudy! W okresie wakacyjnym od 7 lipca do 19 sierpnia zapraszamy dzieci do Atrium Plejada na bezpłatne warsztaty. Wspólnie z Bytomskim Centrum Kultury przygotowaliśmy dla was program zajęć, podczas których nie tylko będziecie mogli samodzielnie wykonać eko ozdoby, hotel dla owadów czy też nowe przedmioty z recyklingu, ale przy okazji rozwijać swoje umiejętności i dobrze się bawić. W każdy piątek i sobotę czeka was wiele możliwości na kreatywnie i ciekawie spędzony czas.

 

 

Lipiec pod hasłem „zrób to sam”

 • 7 lipca (piątek, 16:00-19:00) – Las w słoiku – Czy to lato, czy zima las w słoiku może być ozdobą parapetu. Rośliny w słoiku wytwarzają własny mikroklimat i właściwie nie wymagają dodatkowej pielęgnacji po stworzeniu.
 • 8 lipca (sobota, 11:00-14:00) – Plecak na zajęcia sportowe – Proste, bawełniane plecaki stają się bardzo popularne. Można w nie spakować małe zakupy albo strój na zajęcia sportowe. A jak sprawić, żeby plecak był niepowtarzalny? Na zajęciach uczestnicy samodzielnie ozdobią plecaki farbami lub wyszywankami.
 • 14 lipca (piątek, 16:00-19:00) – Obrazy i dekoracje z mchu chrobotka – Ekologiczne ozdoby do domu. Z mchu można tworzyć niepowtarzalne obrazy i ozdoby przestrzenne. Jednocześnie mech pochłania zanieczyszczenia w domu, poprawia mikroklimat i jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Ozdoby utrzymują się nawet do 15 lat.
 • 15 lipca (sobota, 11:00-14:00) – Książeczka sensoryczna – Praktyczne warsztaty stworzenia wielozadaniowej książki z materiałów recyclingowych. Uczestnicy pod okiem prowadzącego wykonają książeczkę edukacyjną, wykorzystując – wydawałoby się – niepotrzebne już rzeczy: kawałki materiałów, folii czy kapsli od butelek. Taka niepozorna zabawka bardzo sprzyja integracji sensorycznej, dzięki atrakcyjnym elementom, które dostarczają wzrokowych, słuchowych oraz dotykowych bodźców. Poprawia zdolności motoryczne oraz koordynację oko-ręka, a także uświadamia najmłodszym, że recykling jest bardzo przydatny.
 • 21 lipca (piątek, 16:00-19:00) – Biżuteria drewniana – Korale i bransolety, które są zrobione z drewna i barwione z wykorzystaniem naturalnych barwników. Uczestnicy poznają techniki barwienia, dowiedzą się, jak można pozyskać naturalne barwniki. Na koniec zrobią dla siebie korale i bransoletki według własnej kompozycji.
 • 22 lipca (sobota, 11:00-14:00) – Wiszące ogrody domowe – Wykonane z materiałów recyclingowych wiszące donice, które uczestnicy warsztatów obsadzą roślinami, oczyszczającymi powietrze w mieszkaniach. Do zrobienia donic wykorzystamy butelki PET, sznurki, sadzonki roślin i odrobinę wyobraźni.
 • 28 lipca (piątek, 16:00-19:00) – Hotele dla owadów – Za pomocą kawałka drewna i kilku szyszek zbudujemy domek dla pożytecznych owadów. To mały, ale ważny krok, by pomóc naszym najmniejszym przyjaciołom przetrwać zimę.
 • 29 lipca (sobota, 11:00-14:00) – Gry planszowe – własnoręczne i ekologiczne gry planszowe to wspaniały pomysł na miłe wieczory z rodziną czy wielkie przygody z przyjaciółmi. Wystarczy kilka korków, kartek papieru, kamieni i trochę wyobraźni.

 

 

Twórczy sierpień

 • 4 sierpnia (piątek, 16:00-19:00) – Łapacze snów – Przytulne wnętrze to nie zawsze drogie i szkodliwe dla środowiska ozdoby. Za pomocą sznurka oraz obręczy stworzymy niepowtarzalny i ekologiczny element wystroju waszych pokojów – łapacz snów.
 • 5 sierpnia (sobota, 11:00-14:00) –Zegar ścienny – wykonanie zegara ściennego jest bardzo proste. Potrzebujemy mechanizm zegara i tarczę, którą zrobimy z kawałka sklejki i ozdobimy samodzielnie. Tarcza może mieć dowolny kształt, trzeba tylko nanieść na nią godziny i dowolny wzór. Technik jest wiele, można wykorzystać decoupage, można malować od szablonu lub samodzielnie.
 • 11 sierpnia (piątek, 16:00-19:00) – Kwiatowe zakładki do książek– Kolorowe kwiaty są symbolem lata. Któż z nas nie chciałby, by lato trwało cały rok? Na warsztatach stworzymy piękne zakładki do książek, które w ciemne jesienne i zimowe wieczory będą przypominać nam o ciepłych, słonecznych, letnich momentach. Z pomocą laminarki i suszonych kwiatów, a także kolorowych sznureczków, stworzymy wyjątkowe przeźroczyste zakładki, które będzie można wykorzystać samemu lub podarować najbliższym jako pamiątkę z wakacji. W czasie warsztatów dzieci poznają nazwy kwiatów oraz ich właściwości. Podczas tworzenia zakładek nauczą się co to symetria, asymetria, kompozycja otwarta i zamknięta, a także czym jest kontrast.
 • 12 sierpnia (sobota, 11:00-14:00) – Ludowe pająki – Ze słomek, pomponów, kolorowych włóczek i bibuły stworzymy wyjątkowe nowoczesne, ekologiczne formy przestrzenne. Pierwotnie wykonywano je z surowców dostępnych zimą: słomy, fasoli, grochu, włóczki, nici, piór, wydmuszek jaj i postrzępionego płótna. Stanowiły symbol płodności i urodzaju oraz szczęścia w nowym roku. Zawieszane pod sufitem na belce stropowej, zdobiły izby wiejskie, nadając im świątecznego klimatu. My nadamy im ekologicznego, nowoczesnego charakteru, dzięki czemu będą stanowiły wyjątkową ozdobę dziecięcego pokoju. Podczas tworzenia konstrukcji dzieci dowiedzą się co nieco o podstawowych figurach geometrycznych, płaskich i przestrzennych, porozmawiamy o tradycjach, a także kolorach, kontrastach i kompozycji.
 • 18 sierpnia (piątek, 16:00-19:00) – Ozdoby z zimnej porcelany– Zimna porcelana to łatwy w obróbce i naturalny materiał plastyczny. Po wyschnięciu do złudzenia przypomina prawdziwą porcelaną, a nie trzeba go wypalać w piecu. Do wykonania ozdób wykorzystamy różne narzędzia, wałki i foremki a masę ozdobimy np. kolorowym brokatem.
 • 19 sierpnia (sobota, 11:00-14:00) – Wieszak na ubrania – Prosty wieszak na kurtki z deseczki i kołeczków. Samodzielnie ozdobiony dowolną techniką przez uczestników, sprawi, że każdy z nich będzie niepowtarzalny. Wykorzystamy deski z demontażu, dzięki czemu będą miały swój charakter.

 

 

Zajęcia są bezpłatne nie wymagają zapisów. Zostaną zorganizowane w lokalu obok drogerii Rossmann, naprzeciwko salonu Venezia. Zapraszamy!
 
Regulamin PDF

 

 

pon - sob: 10:00 - 21:00

Lokalizacja na planie centrum handlowego

Piętro

Wybrany najemca: