pon: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.08): handlowa en

Zlot Pojazdów Militarnych Śląskie Manewry 2015

Data dodania: 25 maja 2015

Tylko raz w roku Bytom zapełnia się ludźmi pozytywnie zakręconymi na punkcie wojska, motoryzacji i zabytkowej broni. Najczęściej przyjeżdżają całymi grupami i rodzinami, uruchamiając swoje epokowe pojazdy. Ten czas znów się zbliża….
Już w najbliższy długi weekend 4-7 czerwca w Bytomiu odbędzie się XI Zlot Pojazdów Militarnych Śląskie Manewry 2015. Na terenach dawnej KWK Miechowice aż zaroi się od wojskowych samochodów, ciężarówek, transporterów opancerzonych i czołgów. Ponad 300 militarystów przywiezie swoje „małe” zabawki, aby się nimi pochwalić i zaprezentować przed Śląską publicznością. Na manewrowej arenie zobaczymy pojazdy które służyły w różnych armiach na całym świecie od II Wojny Światowej, bały udział w misjach pokojowych, konfliktach i nie tylko.
Tegoroczny organizator Kompania Bytom zapewnia, że emocji nie zabraknie! Jak co roku oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce w sobotę 6 czerwca na Bytomskim Rynku gdzie przy dźwiękach Orkiestry Dętej pojawi się kolumna pojazdów. Trasa tegorocznego powiedzie nas przez większość głównych ulic miasta. Parada wyruszy o godzinie 11:oo z ulicy Racjonalizatorów, dalej przez ulicę Elektrownia na parkingi CH Atrium Plejada Bytom skąd wjedzie na al. J. Nowaka Jeziorańskiego. Stamtąd ulicą Miechowicką skręci w ulicę Konstytucji i na ulicę Zabrzańską gdzie ruszy w kierunku Centrum Bytomia. W drodze powrotnej na miejsce zlotu około godziny 13 parada pojazdów przejedzie przez ulicę Wrocławską, Miechowicką, Warszawską i Racjonalizatorów gdzie zakończy swój przejazd.
Sobotni dzień po paradzie przyniesie nam jeszcze mnóstwo niespodzianek: inscenizacje wojenne, pokazy dynamiczne pojazdów, przejażdżki dla publiczności, pokazy fajerwerków. Na manewrowej scenie usłyszymy między innymi: Zespół Lost in Dust, Czasza, HAOS i MOVE ME TATOO.
Niedziela to czas pikniku militarnego dla całych rodzin. Na Arenie zaprezentują się Śląskie zakłady zbrojeniowe, jednostki wojskowe z Bytomia i Tarnowskich Gór, a nad głowami publiczności będą się wyczyniać akrobacje lotnicze w wykonaniu Aeroklubu Gliwickiego.
Bytomski zlot pasjonatów militariów to znakomita okazja aby móc zobaczyć kawałek historii na żywo, wymienić się doświadczeniami z innymi militarystami i zarazić się tym szaleństwem.