sob: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (23.02): niehandlowa en

Zlot Foodtruków w Atrium Plejada

Data dodania: 16 sierpnia 2018

Atrium Plejada zabiera gości w kulinarną podróż dookoła świata. Już w najbliższy weekend, 1-2 września, do bytomskiego centrum zawitają food trucki oferujące prawdziwą mozaikę smaków. Potrawy bałkańskie czy smażone lody to zaledwie przedsmak tego, co czeka miłośników kulinarnych wrażeń. Nie zabraknie też atrakcji dla fanów kina, dla których przygotowano plenerowy pokaz filmowy.
 
Z roku na rok food trucki cieszą się coraz większą popularnością. Szacuje się, że w całej Polsce działa nawet kilkaset restauracji na kółkach, a wciąż przybywają kolejne. Moda na samochody przystosowane do przygotowywania i wydawania posiłków przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Koncept mobilnej gastronomii narodził się 1866 roku, a w 1974 roku na ulicach Los Angeles  pojawiła się pierwsza na świecie objazdowa restauracja.
 
Kto jeszcze nie próbował jedzenia z food trucków, będzie miał okazję to zrobić w pierwszy weekend września. Do bytomskiego centrum zjadą restauracje na kółkach, oferujące prawdziwą mozaikę kuchni i smaków z różnych zakątków świata.
 
Podczas kulinarnego święta w bytomskim centrum przygotowano też atrakcje dla fanów dobrego kina. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w plenerowym pokazie filmowym.
Zlot Food trucków w Atrium Plejada odbędzie się w dniach 1-2 września w godzinach 10.00-20.00 na parkingu centrum. Pokaz w kinie plenerowym odbędzie się 1 września od godziny 20:00.