Al. Jana N. Jeziorańskiego 25, 41-923 Bytom

pt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (03.12): niehandlowa

English

ZDROWIE TO MĘSKA RZECZ – PRZYJDŹ I PRZEBADAJ SIĘ 22 PAŹDZIERNIKA W ATRIUM PLEJADA!

Data dodania: 16 września 2022

22 października br. w Atrium Plejada, w godzinach od 10:00 do 20:00, odbędzie się akcja „Mosznowładcy”, organizowana we współpracy z Fundacją Kapitan Światełko, polegająca na organizacji badań mężczyzn pod kątem raka jąder i raka prostaty oraz uświadamiająca mężczyzn w zakresie leczenia złego samopoczucia.

 

 

Kampania Mosznowładcy ma na celu nie tylko namawianie mężczyzn do dbania o swoje zdrowie intymne, ale także umożliwienie skorzystania z bezpłatnej profilaktyki nowotworów jąder i prostaty. W ramach akcji skorzystać można z bezbolesnych, nieinwazyjnych badań USG, które adresowane są do wszystkich mężczyzn pomiędzy 18 a 40 rokiem życia. Panowie po 40 roku życia mogą skorzystać z jakościowych testów poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty z kropli krwi. Badania nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania i każde z nich trwa jedynie kilka minut.

 

 

Celem kampanii jest podnoszenie świadomości zarówno mężczyzn jak i kobiet w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty, a także zapewnianie dostępu do bezpłatnych badań przesiewowych. Jako zdrowie intymne rozumiemy także zdrowie psychiczne z uwagi na rosnącą liczbę samobójstw wśród mężczyzn także w Polsce. Celem kampanii jest omawianie tematów tabu dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego.