nie: 10:00 - 20:00; Najbliższa niedziela (01.09): niehandlowa en

Wystawa „Otóż to miasto”

Data dodania: 23 grudnia 2016

W Centrum Handlowym Atrium Plejada w Galerii Sztuki Lokalnych Artystów od 21 grudnia br pojawiła się nowa wystawa zatytułowana „Otóż to miasto” – Wystawa zdjęć autorstwa Ewy Zielińskiej, członkini stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.
 
Piękna Strona Miasta zrzesza Bytomianki z pochodzenia i z zauroczenia. Jest to grupa, która wierzy zarówno w miasto Bytom jak i w jego mieszkańców. Członkinie pragną chwalić się tym, co w tym mieście piękne. Integrować jego mieszkańców, wzmacniać więzi społeczne i przy tym doskonale się bawić.
 
Wystawa „Otóż to miasto”, ma na celu zachęcenie odbiorców do alternatywnego spaceru po Bytomiu, odkrywania jego wielu sekretów, zatracenia się w bogatej historii, spojrzenia na miasto oczyma jego młodych mieszkanek.
 
Wystawa, to kolekcja zdjęć plenerowych, powstałych w rzadko odwiedzanych zakamarkach Bytomia. Motywem przewodnim prac jest zinterpretowanie zastanej przestrzeni w mocno zmienionych kontekstach.
 
Piękne kamienice, mimo zaniedbania, przypominają znane zabytki europejskich stolic, dzika bytomska przyroda przywodzi na myśl bajkowe pejzaże. Całości dopełniają sylwetki członkiń stowarzyszenia, ukazane w barwnych stylizacjach autorstwa bytomskiej konsultantki ds. wizerunku Agaty Herc.
Serdecznie Zapraszamy!