śr: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (23.06): niehandlowa en

Wyślij swój PIT przy okazji zakupów

Data dodania: 1 marca 2019

Rozliczanie PIT-ów jest coraz prostsze! Przekonają się o tym klienci Atrium Plejada, którzy 16 marca 2019 będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i wsparcia przedstawicieli Urzędu Skarbowego w wysyłaniu deklaracji podatkowej przez Internet. Akcja ma charakter ogólnopolski. Na terenie Śląska obejmie kilka centrów handlowych, w Bytomiu będzie można wziąć w niej udział tylko w Atrium Plejada. Partnerem wydarzenia jest Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.
W tym roku Polaków czekają znaczące ułatwienia w składaniu rocznych zeznań podatkowych. Dzięki uruchomieniu usługi “Twój e-PIT”, deklaracje osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, zostaną automatycznie i bezpłatnie wypełnione przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 będzie je można zweryfikować i zaakceptować lub uzupełnić czy zmienić, ale wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem strony www.podatki.gov.pl. Oczywiście nadal istnieje możliwość samodzielnego rozliczenia (elektronicznie lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym).
Akcja “Twój e-PIT” w Atrium Plejada odbędzie się 16 marca br. w godzinach 12:00-20:00 i zostanie przeprowadzona w lokalu co-working (pasaż przy Banku PKO i Poczcie Polskiej).