nie: 10:00 - 20:00; Najbliższa niedziela (01.09): niehandlowa en

Rozwijaj umiejętności w Atrium Plejada

Data dodania: 27 kwietnia 2017

FAJNA Spółdzielnia Socjalna, po otwarciu pop-up store DOBROCZYŃ! oferującego produkty lokalnych przedsiębiorstw, rozwija działalność w Atrium Plejada i organizuje cykl bezpłatnych szkoleń edukacyjnych Akademii DOBROCZYŃ!. Szkolenia przeznaczone są zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. W planach są warsztaty rękodzielnicze oraz zajęcia praktyczne z obsługi urządzeń mobilnych dla osób powyżej 60. roku życia. Szkolenia będą prowadzone wybrane weekendy w maju i czerwcu.
Cykl szkoleń Akademii DOBROCZYŃ! organizowany jest przez FAJNĄ Spółdzielnię Socjalną, która skupia się przede wszystkim na przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu osób nim zagrożonych, które znajdują zatrudnienie w tej organizacji społecznej. Do rozwiązywania problemów podchodzi ona w sposób kreatywny i innowacyjny. Jedną z inicjatyw FAJNEJ Spółdzielni Socjalnej jest organizacja szkoleń i warsztatów w Atrium Plejada.
Pierwsze szkolenie odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia i przeznaczone jest dla osób powyżej 60. roku życia. W ramach działań edukacyjnych i walki z wykluczeniem społecznym, spółdzielnia zachęca osoby starsze do korzystania z urządzeń mobilnych, organizując Akademię SeniorIT zajęciami praktycznymi z obsługi takich urządzeń, jak telefon, smartfon i tablet. Według badań CBOS z czerwca 2016 roku, wśród osób powyżej 54. roku życia z Internetu korzysta mniej niż połowa, z kolei wśród najstarszych (65 lat i więcej) – jedynie jedna czwarta!
W programie szkoleń Akademii DOBROCZYŃ! prowadzonych w Atrium Plejada znajdą się również warsztaty rękodzielnicze przygotowane dla dorosłych i dzieci powyżej 7 lat, które odbędą się w wybrane weekendy maja i czerwca. Z raportu „Zrób to sam”, opublikowanego czerwcu 2016 roku przez Allegro, Majsterki.pl i Mobile Institute wynika, że jakiekolwiek samodzielne prace realizuje 84 proc. Polaków, a aż 73 proc. badanych deklaruje, że sprawia im to przyjemność. Wykonywanie przedmiotów samodzielnie traktowane jest w większości hobbystycznie, przede wszystkim jako sposób na odpoczynek od codziennych obowiązków. Szkolenia organizowane w Atrium Plejada mają zachęcić do rękodzieła mieszkańców Bytomia w różnym wieku.
W dniach 6-7 maja FAJNA Spółdzielnia Socjalna przygotowała Akademię Mydlarza z myślą o najmłodszych gościach centrum. Dzieci poznają tajniki powstawania mydła i nauczą się,
w jaki sposób zrobić go samodzielnie. Z kolei 13 i 14 maja Akademia Ceramiki zaprasza rodziców dzieci do wspólnego wytwarzania i zdobienia naczyń, a 11 czerwca w Akademii Drukarza uczestnicy nauczą się wykonywać nadruki na plecakach. Dla osób poszukujących wyzwań,
w dniach 17-18 czerwca zaplanowano Akademię Szkutnika, w której dzieci wspólnie z rodzicami będą budować canoe (kanu) – indiański kajak ożebrowany i kryty płótnem.

FAJNA Spółdzielnia Socjalna jest dla nas ważnym, ale i niestandardowym partnerem biznesowym. Jako najemca pierwszego pop-up store w Atrium Plejada, w ramach innowacyjnego projektu DOBROCZYŃ!, tworzy nie tylko kreatywną przestrzeń z bogatą ofertą unikatowych produktów przedsiębiorstw lokalnych, ale również oferuje szeroki wachlarz szkoleń i programów edukacyjnych, z których mogą korzystać nasi goście. Cykl szkoleń Akademii DOBROCZYŃ! ma na celu zintegrowanie różnych grup wiekowych oraz mobilizację mieszkańców Bytomia i okolic do wykonywania prac pobudzających kreatywność. Rękodzieło pozwala odpocząć od codziennych trosk czy pracy przy komputerze. Coraz bardziej popularne „Do It Yourself” jest formą wspólnego i twórczego spędzania czasu oraz sposobem na relaks

mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Wszystkie warsztaty zostaną przeprowadzone przez ekspertów FAJNEJ Spółdzielni Socjalnej. Akademia SeniorIT odbędzie się w lokalu co-workingu Atrium Plejada, miejsca szkoleń pracy dla klientów centrum. Pozostałe szkolenia będą mieć miejsce na pasażu Atrium Plejada okolicach salonu RTV EURO AGD.

Wszystkie informacje dotyczące szkoleń dostępne są na stronie internetowej www.dobroczyn.pl i pod numerem telefonu 720 120 720. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zapisać się przez stronę internetową organizatora lub zadzwonić pod wskazany numer. Osoby chętne mogą również wysłać zgłoszenie na adres e-mail dobroczyn@dobroczyn.pl lub zgłosić się osobiście do lokalu pop-up store DOBROCZYŃ! w Atrium Plejada. Liczba miejsc jest ograniczona.