pon: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.08): handlowa en

JA przyjacielem mojego SERCA

Data dodania: 30 sierpnia 2016

W dniu 10.09.2016r. od godziny 14:00 do godziny 17:00 w Centrum Handlowym Atrium Plejada w Bytomiu,   Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wraz ze specjalistami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca przeprowadzi akcję prozdrowotną pod hasłem „JA przyjacielem mojego SERCA”.
Podczas akcji klienci Centrum Handlowego będą mogli  poddać się badaniom w celu oznaczenia stężenia cholesterolu całkowitego i poziomu glikemii na podstawie badania krwi, skontrolować ciśnienie krwi , skontrolować masę ciała wraz z oznaczeniem wskaźnika BMI oraz porozmawiać z lekarzem kardiologiem.
Choroby sercowo-naczyniowe są wciąż główną przyczyną przedwczesnych zgonów w większości krajów europejskich, w tym również w Polsce. Podczas akcji chcemy zwrócić szczególną uwagę społeczeństwa na modyfikowalne czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, czyli takie, na które mamy wpływ. Akcja jest dedykowana osobom w różnym wieku, z różnymi obciążeniami.
Zgodnie z założeniami Fundacji, podczas każdej akcji prozdrowotnej promujemy ideę transplantacji narządów, wolontariusze Fundacji SCCS, wśród nich również osoby po transplantacji serca i płuc, rozdają Oświadczenia woli.
Partnerem akcji jest urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu od 2004 roku wspiera działalność Śląskiego Centrum Chorób Serca w podnoszeniu jakości i unowocześnianiu metod diagnostyki i leczenia chorób u osób dorosłych i dzieci poprzez:

  • finansowanie zakupu aparatury i sprzętu medycznego, ratujących życie pacjentom,
  • organizowanie szkoleń, konferencji i warsztatów doskonalących umiejętności kadry medycznej,
  • propagowanie wiedzy na temat transplantacji narządów, które to operacje na sercu i płucach wykonywane są od ćwierćwiecza w SCCS w Zabrzu – program “TAK dla transplantacji”,
  • wsparcie  modułu ‘C’ SCCS z Centrum Leczenia Mukowiscydozy i Transplantacji Płuc,
  • prowadzenie akcji “Wszystkie dzieci są nasze” na rzecz najmłodszych pacjentów kardiochirurgicznych – Poduszka dla Maluszka.