pon: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.08): handlowa en

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Plejada

Data dodania: 17 września 2018

Początki płyty winylowej sięgają XIX wieku, jej schyłek – jak się wydawało – lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak “czarna płyta” nie odeszła w zapomnienie – z roku na rok jej popularność rośnie. Dla wszystkich miłośników płyt analogowych, a także osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o kultowych nośnikach muzyki, Atrium Plejada przygotowało Giełdę Płyt Winylowych. Już 29 września w godzinach 10:00-21:00 w bytomskim centrum handlowym pojawią się wystawcy i kolekcjonerzy płyt z całej Polski i zaprezentują tysiące tytułów.
Winyle przeżywają swój renesans. Choć postępująca technika przyniosła nowe sposoby zapisu i odtwarzania muzyki w postaci płyt CD, MP3 czy bezpośredniego streamingu na komputer czy telefon, coraz więcej osób powraca do słuchania płyt gramofonowych. Koneserzy twierdzą, że mają one niepowtarzalny czar oraz charakteryzują się niezwykłą głębią i ciepłem dźwięku, niedającymi się porównać z efektami towarzyszącymi innym sposobom odtwarzania muzyki.
W tym roku prognozowana sprzedaż płyt winylowych na świecie ma wynieść nawet miliard dolarów!
Giełda Płyt Winylowych 29 września w Atrium Plejada to spotkanie dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych emocji. W tym dniu centrum zapełni się stoiskami z nowymi i używanymi płytami. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić swoje analogowe skarby. Zapraszamy!