sun: closed; next sunday (20.06): non-trading day pl

Festiwal Nauki i Zabawy w Atrium Plejada

News date: 19 August 2019

W dniach 30 i 31 sierpnia br. w Atrium Plejada odbędzie się Festiwal Nauki i Zabawy. W tym czasie odwiedzający centrum handlowe skorzystają z wielu atrakcji, doświadczając zupełnie nowego wymiaru rozrywki. Dzięki specjalnym aplikacjom oraz interaktywnym grom będą mogli przenieść się do świata wirtualnej rzeczywistości, skonstruować własnego robota i nauczyć się nim sterować. W ramach wydarzenia zaplanowano także warsztaty ekologiczne oraz strefę zabaw piaskiem kinetycznym. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

W ostatni piątek i sobotę sierpnia Atrium Plejada zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, na Festiwal Nauki i Zabawy, odbywający się w godzinach 11:00-19:00. Podczas tego dwudniowego wydarzenia na jego uczestników czekają emocjonujące i bogate w atrakcje przygody!

Starsi sympatycy klocków (powyżej 7 lat) będą mogli wziąć udział w warsztatach z robotyki, podczas których skonstruują i zaprogramują własnego robota. Wszystkim fanom nowoczesnych technologii niepowtarzalnych wrażeń dostarczą zdalnie sterowany robot w kuli Sphero, przenoszący do świata gier hełm wirtualnej rzeczywistości, oraz interaktywna zabawa łącząca aktywność ruchową z grą komputerową Knoocker. Wśród atrakcji przewidziano również stanowisko z inteligentnymi robotami Photon, które można programować i wydawać im polecenia za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Fanom telekinezy z pewnością spodoba się Mindflex, gra wykorzystująca fale mózgowe do sterowania lewitującą piłeczką pokonującą tor przeszkód. Podczas festiwalu odbędą się także warsztaty ekologiczne połączone z tworzeniem eko zabawek. Na miłośników piasku kinetycznego czeka zabawa pobudzająca wyobraźnię i kreatywność. Na stanowisku z tą niezwykłą substancją, zwaną też piaskoliną, dzieci będą mogły zbudować przeróżne budowle, ćwicząc tym samym zdolności manualne, poznawać kształty i prawa fizyki.

Festiwal Nauki i Zabawy w Atrium Plejada odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia br., w godz. 11:00-19:00.