nie: 10:00 - 20:00; Najbliższa niedziela (01.09): niehandlowa en

Bytomski Weekend Sportu i Rekreacji w Atrium Plejada

Data dodania: 28 marca 2017

„Nadejście wiosny to idealny moment na powrót do aktywności fizycznej. Podczas „Bytomskiego Weekendu Sportu i Rekreacji”, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w Atrium Plejada, do poprawy kondycji motywować będą lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe. Nie zabraknie pokazowych warsztatów i treningów pod okiem profesjonalnych szkoleniowców.
Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bytomski Boks. Jednak oferta „Bytomskiego Weekendu Sportu i Rekreacji” nie ograniczy się wyłącznie do sportów walki. Pojawią się propozycje dla fanów biegania, badmintona czy squasha. Zajęcia z tenisa stołowego promować będzie Polonia Bytom, a przedstawiciele UKS MOSP Bytom przedstawią zalety gry w piłkę ręczną. Trenerzy Silesii Miechowice zajmą się natomiast wyszukiwaniem młodych talentów w piłce nożnej. Wśród propozycji sportowych znajdzie się nurkowanie i brazylijska sztuka walki capoeira. Swoją propozycję przedstawi także Śląska Szkoła Tańca Dariusza Kurzaja. Nie zabraknie specjalnej inicjatywy dla seniorów, za którą odpowiada Stowarzyszenie Sportowy Bytom.
– Według Instytutu Żywności i Żywienia, aktywność fizyczna zajmuje najważniejszą pozycję w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. To podstawa i klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia, niezależnie od wieku. Pomaga zachować dobrą sylwetkę i opóźnia proces starzenia. A to tylko niektóre zalety regularnego wysiłku fizycznego. „Bytomski Weekend Sportu i Rekreacji” to wydarzenie organizowane nie tylko z myślą o miłośnikach sportu, ale także o tych, którzy dotąd preferowali siedzący tryb życia. Wiosna to świetny czas na zmiany. Partnerzy eventu przygotowali bardzo szeroką ofertę i każdy powinien znaleźć coś dla siebie – mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.
„Bytomski Weekend Sportu i Rekreacji” odbędzie się 1-2 kwietnia w godzinach 11.00 – 20.00
w pasażu Atrium Plejada.