sob: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (23.02): niehandlowa en

Biblioteka Multimedialna – Tradycja w nowoczesnej odsłonie

Data dodania: 8 października 2018

Atrium Plejada to już nie tylko miejsce zakupów, spotkań i rozrywki. To także miejsce pełne kultury – w nowoczesnej odsłonie. W bytomskim centrum handlowym funkcjonuje Biblioteka Multimedialna z bogatym zbiorem e-booków.

 

Biblioteka Multimedialna powstała z myślą o wielbicielach literatury i gościach Atrium Plejada. Pomysł stworzenia tak nietypowej przestrzeni w centrum handlowym jest efektem współpracy dyrektora obiektu ze znanym czytelnikom portalem – wolnelektury.pl.

 

Projekt wnętrza nawiązuje do klimatu dawnej, tradycyjnej biblioteki. Czytelnia została wyposażona w wygodne fotele, lampy stojące, małe stoliki i różnego rodzaju dodatki, jak koce, poduszki czy rośliny w doniczkach. To wszystko sprawia, że w centrum handlowym można poczuć się jak w przytulnym pokoju do czytania. Do skorzystania z tej niecodziennej atrakcji będziemy zapraszać wszystkich gości, którzy w trakcie pobytu w Atrium Plejada będą chcieli na chwilę odpocząć, oderwać się od zakupów i przysiąść w wygodnym miejscu, w ciszy, z dobrą lekturą – mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

 

Dzięki udostępnianym kodom QR, nadrukowanym na plakatach wiszących w Bibliotece, każdy klient będzie miał dostęp do książek w formacie pdf. Wystarczy telefonem zeskanować kod QR, który odsyła na odpowiednią stronę internetową i umożliwia czytanie wybranej publikacji. Tytuły będą cyklicznie zmieniane, aby czytelnicy mogli korzystać z wciąż nowych, atrakcyjnych propozycji.
Na użytek Biblioteki Multimedialnej zaaranżowano lokal o powierzchni ok. 40 mkw.
O relaksujący i przytulny wystrój pokoju do czytania zadbała sieć Jysk, tak by odwiedzający to miejsce goście mogli czerpać przyjemność z przebywania w nim i z beztroską zanurzyć się w lekturze.

 

Dziś centrum handlowe to nie tylko zakupy. W myśl tej zasady tworzymy miejsca, które zaspokajają wszystkie potrzeby naszych gości. Chcemy, by w Atrium Plejada klienci czuli się komfortowo, bezpiecznie i mieli dostęp do jak najszerszej oferty zakupowej, gastronomicznej i rozrywkowej. Dążymy do tego, by nasz obiekt był miejscem spędzania miłych chwil zarówno podczas zakupów, jak i spotkań rodzinnych bądź z przyjaciółmi. Idea stworzenia nietypowej jak na standardy centrów handlowych oferty w Atrium Plejada to kolejny etap realizacji tej strategii – podsumowuje Joanna Plata.

 

Biblioteka Multimedialna znajduje się w lokalu mieszczącym się naprzeciwko salonu Deichmann i czynna jest codziennie w godzinach otwarcia centrum. Korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne. W czytelni znajduje się również punkt wymiany książek.

  • pon - sob: 10:00 - 21:00,
    nie: 10:00 - 20:00

Lokalizacja najemcy

Legenda

bankomat
pokój matki z dzieckiem
sala zabaw
toaleta dla niepełnosprawnych
toaleta