Al. Jana N. Jeziorańskiego 25, 41-923 Bytom

pt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (16.06): niehandlowa

English

Atrium Plejada wprowadza „ciche godziny”

Data dodania: 14 marca 2022

Atrium Plejada chce być miejscem przyjaznym i otwartym dla wszystkich gości. Od 19 marca br. przestrzenie bytomskiego centrum handlowego staną się bardziej dostępne dla osób w spektrum autyzmu i z zaburzeniami sensorycznymi. Galeria organizuje akcję „Godziny ciszy pomagają”, oferując możliwość robienia zakupów w warunkach sprzyjających klientom nadwrażliwym na  bodźce zewnętrzne.

 

 

 

Dla osób w spektrum oraz ich bliskich, każdy dzień jest wyzwaniem. Osoby z autyzmem mogą być m.in. wrażliwe na hałas i ostre światło. Bodźce zewnętrzne utrudniają im swobodne zakupy, aprzebywanie przez dłuższy czas w głośnym miejscu może powodować zmęczenie i rozdrażnienie. W celu poprawy komfortu osób, które w odmienny sposób odbierają świat coraz więcej placówek w całej Polsce wprowadza „ciche godziny”.

Dlatego co sobotę w godzinach od 10.00 do 11.00 w Atrium Plejada ograniczone będą ostre i mrugające światła, wyeliminowane komunikaty głosowe, przyciszona muzyka i telewizory.Wszystko po to, aby pomóc osobom w spektrum zrobić zakupy w komfortowych dla nich warunkach.

 

W „ciche godziny” zaangażowali się również najemcy galerii handlowej, którzy dostosują funkcjonowanie swoich lokali w czasie akcji – wygaszą ekrany w witrynach, przygaszą światła oraz przyciszą muzykę. „Godziny ciszy pomagają” to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.