śr: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (26.01): handlowa en

11. PKO Bytomski Półmaraton ponownie w Atrium Plejada

Data dodania: 8 lipca 2019

Rozpoczęły się już zapisy do udziału w 11. PKO Bytomskim Półmaratonie! Jedna z największych imprez sportowych w regionie odbędzie się 14 września 2019, a Atrium Plejada już po raz piąty będzie współorganizatorem biegu. Nagrodą główną w konkursie, do wylosowania wśród uczestników, jest samochód osobowy Toyota Aygo.

 

Bytomski Półmaraton już od 10 lat (od 2009 r.) przyciąga tysiące osób, dla których bieganie to pasja, styl życia lub sposób na zdrowie, świetną kondycję i dobre samopoczucie. Tegoroczna, 11. edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu odbędzie się w sobotę, 14 września. Podobnie jak w latach ubiegłych – start i meta maratonu będą znajdowały się pod Atrium Plejada. Bytomskie centrum handlowe już po raz piąty jest współorganizatorem tego wielkiego sportowego wydarzenia. Na parkingu przed centrum, gdzie półmaraton będzie miał swój start i metę, będzie znajdowała się scena, strefa kibica i strefa gastronomiczna dla biegaczy. Punkt Obsługi Zawodnika, w którym będzie można dokonywać zapisów, a także odbierać pakiety startowe, będzie znajdował się na Pasażu Atrium pomiędzy salonami RTV Euro AGD i CROPP/Reserved.

 

Pełna długość trasy Bytomskiego Półmaratonu wyniesie 21,097 km. Dla biegaczy dostępne będą również krótsze odcinki – 10,5 km (w tym dla zawodników Nordic Walking) oraz 5 km.

 

Wśród uczestników, którzy ukończą bieg na pełnym i średnim dystansie w regulaminowym czasie, zostanie rozlosowana nagroda główna – samochód osobowy Toyota Aygo. Przewidziano też liczne nagrody pieniężne i rzeczowe, w tym m.in. zegarek do biegania od Atrium Plejada, bony zakupowe o wartości 1000 zł i 500 zł od Castorama, vouchery na kwotę 500 zł od Swiss czy kosze prezentowe od Carrefour.

 

– Bytomski Półmaraton to wydarzenie o wyjątkowej renomie i znaczeniu dla naszego miasta i regionu, dlatego po raz kolejny Atrium Plejada bierze w nim udział jako współorganizator oraz sponsor. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużą frekwencją, dlatego również i w tym roku spodziewamy się ogromnego zainteresowania ze strony biegaczy, zarówno tych zaawansowanych w treningach, jak i debiutujących. Zachęcamy wszystkich miłośników biegania do podjęcia wyzwania i sprawdzenia swoich możliwości, przy okazji zyskując szansę na zdobycie atrakcyjnych i cennych nagród – mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

 

Bytomski Półmaraton objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Patronatem Prezydenta Miasta Bytom Mariusza Wołosza. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Sponsorem tytularnym biegu został Bank PKO. Wśród sponsorów wydarzenia są: Atrium Plejada, Castorama, Carrefour, Decathlon, Toyota Czajka, ZBM Zdrowie i Swiss. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVS Silesia, Życie Bytomskie oraz Radio Piekary.

 

Zapisy do udziału w Bytomskim Półmaratonie trwają i prowadzone są na stronie: https://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/893/11-bytomski-polmaraton.html. Do 31 lipca br. opłata startowa za udział w Półmaratonie i w biegu lub marszu Nordic Walking na dystansie 10,5 km wynosi 60 zł.

 

Regulamin, dokładną trasę biegu oraz inne informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronach: www.bytomskipolmaraton.pl i https://pl-pl.facebook.com/bytomskipolmaraton.